2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

"Барселона" перемогла "Ювентус" у фіналі Ліги чемпіонів УЄФА

Віталій Дубенський6 червня 2015 р.

У фіналі Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2014/15 каталонська "Барселона" обіграла італійський "Ювентус" з рахунком 3:1 та уп'яте в історії завоювала Кубок чемпіонів УЄФА.

"Барселона" - переможець Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2014/15
"Барселона" - переможець Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2014/15Фото: Getty Images/AFP/O. Lang

У фіналі Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2014/15, який відбувся у суботу, 6 червня, на Олімпійському стадіоні в Берліні, каталонська "Барселона" переграла туринський "Ювентус" з рахунком 3:1 та завоювала головний клубний трофей європейського футболу. Це - п'ятий Кубок чемпіонів УЄФА в історії клубу.

Швидкий гол

Рахунок у матчі вже на 4-й хвилині відкрив хорватський півзахисник "Барселони" Іван Ракітіч, який забив гол з хорошої передачі капітана команди у цьому матчі Андреса Іньєсти. Іньєста став першим футболістом, який відзначився результативним пасом у трьох фіналах Ліги чемпіонів.

Іван Ракітіч відкриває рахунок
Іван Ракітіч відкриває рахунокФото: Getty Images/P. Gilham

Голи Суареса та Неймара

Гра загалом проходила за переваги "Барселони", однак на 55-й хвилині туринській команді вдалося зрівняти рахунок. Гол у ворота голкіпера "Барселони" - німецького легіонера Марка-Андре тер Штеґена - забив Альваро Мората. Однак на 68-й хвилині каталонців вивів вперед Луїс Суарес. А вже на доданих хвилинах матчу остаточний рахунок встановив Неймар.

Тренер "Барселони" Луїс Енріке (на передньому плані) святкує перемогу
Тренер "Барселони" Луїс Енріке (на передньому плані) святкує перемогуФото: Reuters/M. Dalder

У цьому сезоні - у перший рік роботи тренера Луїса Енріке - каталонський клуб завоював три трофеї - виграв Чемпіонат Іспанії, кубок країни, а також Лігу чемпіонів УЄФА. Фінал Ліги чемпіонів став останнім офіційним матчем у складі каталонців багаторічного капітана клубу Чаві Ернандеса.