2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

SAD demostrirale moć, Srbija nije razočarala

Boris Rabrenović15. septembar 2014.

Srbija je uspevala da parira pet minuta, a onda su SAD preuzele igru: na Svetskom prvenstvu u košarci, zvezde NBA demonstrirale su nadmoć i suvereno odbranile titulu, piše nemačka štampa.

FIBA Basketball World Cup Finale USA gegen Serbien 2014

Špigel onlajn: „SAD su opravdale ulogu favorita na Svetskom prvenstvu u košarci u Španiji: jakim nastupom u finalu (129:92), Amerikanci su po peti put osvojili titulu. Srbija je samo u prvoj fazi meča uspevala da parira. Iako su u Španiju doputovali bez super-zvezda kao što su Džejms Lebron, Kevin Durant i Karmelo Entoni, Amerikanci su dominirali tokom čitavog prvenstva. Verovalo se da bi jedino Španci mogli da se suprotstave atletskim sposobnostima i brzini Amerikanaca, ali domaćin je u četvrtinalu neočekivano zakazao protiv Francuske. Sve utakmice na prvenstvu Amerikanci su ubedljivo dobili: fenomenalan nastup u finalu imao je Kajri Irving, sa 26 poena i stoprocentnim skorom kada je reč o trojkama (šest od šest).“

Frankfurter algemajne cajtung: „U jednostranoj finalnoj utakmici, Amerikanci su samo na početku imali manjih poteškoća. Srbi, koji su u polufinalu neočekivano savladali Francusku, počeli su hrabro i poveli sa 15:7. Ali onda su u marš krenuli vanserijski igrači severnoameričke profesionalne lige i sa serijom 15:0, preokrenuli rezultat na 22:15. Krajem prve četvrtine tim Majka Šišefskog vodio je sa 16 poena (35:19) i time praktično već odlučio partiju. Američke momke neverovatno je išao i šut iz daljine: u prvom poluvremenu pogodili su jedanaest trojki od šesnaest pokušaja. Takvom košarkaškom-naletu glavnih favorita, Srbi nisu mogli da se suprotstave, iako ni u kom slučaju nisu razočarali.

Zidojče cajtung: „Kao i u polufinalu protiv Litvanije (96:68), dovoljna je bila kratka jaka faza da bi se odnosi razjasnili. Meč je bio praktično odlučen još u prvom poluvremenu. Tim SAD uživao je u igri, dok je protivnik gledao da šteta bude što manja. Drugo poluvreme bilo je egzibicija. Irving je bio najbolji strelac sa 26 poena i proglašen je za naboljeg košarkaša svetskog prvenstva.“